Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2022

Αποτελέσματα 12-13/02/22

Α ΑΝΔΡΩΝ  - Α Όμιλος

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ  72 - 69 ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ

Με τον Κυριακίδη να κάνει εξαιρετική εμφάνιση, το Αμύνταιο πήρε την νίκη σε έναν αγώνα που η ροη του άλλαξε από την παρουσία των ψηλών των δύο ομάδων,  με το 1ο δεκάλεπτο να κλείνει με 13-19 και την ομάδα της Ελπίδας να δείχνει ότι ελέγχει το παιχνίδι ο τραυματισμός του Γκόγκου έδωσε το πλεονέκτημα στην ρακέτα για την ομάδα του Αμύνταιου που πήρε το προβάδισμα και έφτασε την διαφορά σε διψήφια νούμερα, όμως η αποβολή με 5 φάουλ του Χαλυβόπουλου έδωσε το δικαίωμα να πάει το παιχνίδι στο καλάθι  με την ομάδα της Ελπίδας να αποτυγχάνει στην τελευταία επίθεση να πάει το παιχνίδι στην παράταση.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 26-12 (ημ. 39-31), 20-17, 13-21 (τελ. 72-69)

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ : Κοσμίδης Γ. 23(5), Ευθυμιάδης, Δούμκος, Μωυσιάδης 20, Χαλυβόπουλος 9, Σαμαράς 2, Κυριακίδης 18.

ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑ : Μήτκας Α, Σαμαράς 11(2), Παπουλίδης 22(1), Κουδούνας 3, Γούλιος 7(1), Αντωνιάδης 9(1), Μπισούκης, Μήτκας Σ, Κουντουρατζόγλου 2, Τσιντώνης 15(1).