Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 08-09/12/12

Β ΑΝΔΡΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Κοζάνης – Ελπίδα 76 - 67
Με τον διαιτητή Πάντζιο πρωταγωνιστή να βγάζει εκτός ρυθμού τους παίκτες της Ελπίδας με τα αλοπροσαλα σφυρίγματα του η Ελπίδα έχασε από την ΑΕ Κοζάνης με 76-67. 5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα και μετά από 6 συνεχόμενα φάουλ που δεν του σφυριχτηκαν σε απανωτά χτυπήματα των παικτών της ΑΕΚ ο διαιτητής απέβαλε με  2 τεχνικές ποινές τον Καρεπίδη καθώς τον έβρισε, στο σημείο αυτό τα σφυρίγματα άλαξαν υπέρ της Ελπίδας με την διαφορά να φτάνει στους 7 πόντους 1 λεπτό πριν το τέλος του αγώνα αλλά ως εκεί η αστοχία στις βολές 11/24 και τα χαμένα αμυντικά ριμπάουντ για ακόμα ένα παιχνίδι στοίχησαν
Δεκάλεπτα: 07-13, 24-15, 26-14,19-25
ΑΕ Κοζάνης (13/18βολές): Τριτσκας 21, Γκανάτσιος 19, Γκιάτας 18, Ευρενιαδης 2, Γκανέτσος 6, Ζιάμπας6, Καραμάρκος 2, Καρύδης 2
Ελπίδα(11/24βολές): Καλαμήτσος 6, Φραγκουλίδης 22, Τσαγκάνης 11, Αλεξίου 12(2), Καρεπίδης 14(1), Μπισούκης 2