Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15-16/12/12

Β ΑΝΔΡΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ
Παρά την απουσία πολλών παικτών,  οι 6 παίκτες της Ελπίδας έδειξαν το πραγματικό  αγωνιστικό τους πρόσωπο απέναντι στην πρωτοπόρο του Β ομίλου της Β ΕΚΑΣΔΥΜ  Ελίμεια.

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με την Ελπίδα στο 1ο δεκάλεπτο και την  Ελίμεια στο 2ο να οδηγούν το σκορ.  Στο 3ο δεκάλεπτο, ένα ξέσπασμα τον φιλοξενούμενων τους έφερε την μπροστά με 43-59 όμως με ένα σερί 14-2 η Ελπίδα πλησίασε στο 4ο  δεκάλεπτο σε 57-61 όμως η κόπωση και η αποβολή του Φραγκουλίδη  2 λεπτά πρίν το τέλος του αγώναέδωσαν στην Ελίμεια την  νίκη με 63-69.
*Με την διαφορά στους 5 πόντους, η είσοδος του προέδρου της Ελίμειας στον αγωνιστικό χώρο  θα έπρεπε να έχει χρεωθεί με τεχνική ποινή στον πάγκο
Τα δεκάλεπτα: 16-18, 29-34, 43-59,63-69
Ελπίδα(1π:8/16):  Φραγκουλίδης 30, Τσαγκάνης 12,  Μπισούκης 7, Ριζος 8(2), Κουνέλης 4, Κούσης 2
Ελίμεια(1π:13/19): Ματουλας 17, Σταμιόπουλος 15, Λαμπρόπουλος 15, Γκαναι 9(1), Παγούνης 2 , Κουτσώνας 7 (1)